Cikkek

Flickkel visszatér a sikerkorszak Barcelonába?

Négy évvel ezelőtt, 2020. augusztus 14-én az FC Barcelona történelme egyik legsúlyosabb kupavereségét szenvedte el a Bayern München ellen a Bajnokok Ligája negyeddöntőjében. A katalánok számára szégyenteljes 2–8 változások sorát indította el. Josep María Bartomeu klubelnök lemondott, egy évvel később Lionel Messi távozott. Xavi szinte megmentőként vállalta el a vezetőedzői posztot, de nagyjából két és fél év után ő is elköszönt a Barcától.

Jobban játszott a Puskás, de nem sikerült a bravúr

Közel volt a csodához a Puskás Akadémia, de végül nem sikerült kiejteni az Fiorentinát a Konferencia-ligából. Hornyák Zsolt csapata ismét meglepte jóval erősebb olasz riválisát magas, kiválóan szervezett letámadásának köszönhetően. A felcsútiak hatékony védekezése áthúzta Raffaele Palladino terveit, az olasz edző sokáig csak tátott szájjal figyelte, hogyan kerekedik a Fiorentina fölé a magyar együttes a játék minden szegmensében.

A Puskás megmutatta, hogyan tud egy kis csapat élvezetes játékkal meglepetést okozni

Csütörtökön immár igazán nagy tétért léptek pályára a Puskás Akadémia labdarúgói, a csapat Firenzébe volt hivatalos, ahol a Konferencia-liga rájátszásának (play-off) első vívta meg a Fiorentina ellen. Hornyák Zsolt csapata nagy meglepetésre élvezetes játékkal ért el 3–3-as döntetlent a topligás ellenféllel szemben, és ezzel nyitva hagyta a továbbjutás kérdését.

Élvezetes foci Újpesten, de elég lehet-e mindez a Ferencváros elleni derbin?

Július 26-án elindult az OTP Bank Liga 2024-2025-ös szezonja, amelynek az egyik legnagyobb kérdése, hogy mire lesz képes az Újpest FC ebben a kiírásban. Nem csoda a nagy érdeklődés a Megyeri úton, hiszen hosszú idő után rendeződött a klub helyzete. A belga Roderick Duchatelet eladta a tulajdonjogát a MOL cégcsoportnak, akik egyből neki is kezdtek a csapat átalakításának.

A cserék döntöttek a fordulatos taktikai csatát hozó Copa América-döntőben

A Copa América fináléjában a regnáló világbajnok Argentína és a tornán kimagasló teljesítményt nyújtó Kolumbia csapott össze. A mérkőzés végig magas színvonalú volt, hiszen mindkét csapat felvállalta a saját bátor támadójátékát. A helyzetekben gazdag összecsapást végül a csereként pályára lépett Lautaro Martínez 112. percben született gólja döntötte el.

Bielsa megtalálta Kolumbia ellenszerét, de csak az első félidőben tudta használni

A Copa América második elődöntőjében úgy tűnt, hogy Uruguay képes fogást találni a hosszú ideje veretlen kolumbiai válogatotton. Marcelo Bielsa gondosan felkészült a találkozóra. Jól szervezte meg a csapata védekezését, amivel feltartóztatta a James Rodríguez nevével fémjelzett kolumbiai támadósort. Ám a kolumbiai védő, Daniel Munoz kiállítása az első félidő végén mindent megváltoztatott és bár Uruguay emberelőnybe került, az ellenfél mély védekezésével nem tudott igazán mit kezdeni.

Nagelsmann és De la Fuente válogatottjai egyaránt csak támadni tudnak, védekezni nem

120 percen keresztül küzdött egymással Németország és Spanyolország az Európa-bajnokság negyeddöntőjében. A találkozón a torna két nagy esélyese csapott össze, és a csapatok meg is feleltek az előzetes várakozásnak. Julian Nagelsmann és Luis de la Fuente válogatottjai egyaránt igyekeztek magukhoz ragadni a kezdeményezést, így végig magas színvonalú, taktikailag kifejezetten érdekes és egyben változatos mérkőzést láthattunk.

Scaloni szembemegy saját magával, de a szerencse így is mellé állt

Nagyobb falatnak bizonyult Ecuador Argentína számára a Copa América negyeddöntőjében, mint az előre várható volt. Lionel Scaloni klasszisokkal teletűzdelt válogatottja támadásban impotens játékot mutatott kevés kockázatvállalással, progresszív passzal és csellel. Az argentinok ráadásul igen szerencsések lehetnek, hiszen a meccs folyamán Enner Valencia tizenegyese a kapufán csattant, majd a tizenegyes-párbaj során elsőként rúgó Lionel Messi hibája végül nem eredményezett vereséget, köszönhetően Emiliano Martínez védéseinek.

Kolumbia Brazília ellen is folytatta szenzációs sorozatát

A Copa América D csoportjának rangadója az utolsó fordulóra maradt, ugyanis a végső győzelemre egyaránt esélyes Brazília és Kolumbia csapott össze egymással. A 90 perc kifejezetten magas színvonalú játékot hozott, élvezetes, helyzetekben és eseményekben gazdag találkozót lehetett látni. A győzelemhez az összecsapást domináló, immár 26 mérkőzés óta veretlen Kolumbia ált közelebb.

Az Egyesült Államok kikapott Uruguaytól, így búcsúzott a hazai rendezésű Copától

Lezárultak a Copa América C-csoportjának küzdelmei. A tornát rendező Egyesült Államok elszenvedte Uruguay-jal szemben a második vereségét a tornán ezáltal a csoport harmadik helyén végzett. Gregg Berhalter csapata számára mindez a búcsút jelentette a hazai rendezésű kontinensviadalról. A találkozó során mindkét csapat agresszívan védekezett, ami elég gyorsan a vártnál durvább játékot eredményezett.

Messi és Scaloni nélkül is magabiztos győzelmet aratott Argentína

Peru legyőzésével hibátlanul zárta a labdarúgó Copa América A-csoportjának küzdelmeit az argentin válogatott. A címvédő és egyben világbajnok együttes végig kézben tartotta a mérkőzést, esélyt sem adott ellenfelének a pontszerzésre.

A svájciak pontosan tudták, mi az olaszok gyenge pontja

Az Európa-bajnokság első nyolcaddöntőjében Svájc megérdemelt győzelmet aratott Olaszország fölött. A jól átgondolt meccsterv segítségével Murat Yakin csapata végig kontroll alatt tartotta a mérkőzést. Az olaszok szövetségi kapitánya, Luciano Spalletti nem tudott érdemben reagálni a helvétek taktikai húzásaira, ennek köszönhetően a talján csapat a mérkőzés 90 perce alatt alárendelt szerepbe kényszerült.